חסרונות ההשקעה במסלול s&p500

5
(130)

מהו מדד S&P 500

מדד s&p 500 או בכינויו : הסנופי הינו אחד ממדדי הבורסה המשמעותיים ביותר בעולם. המדד מייצג את ערך השוק של 500 חברות המובילות בבורסה האמריקאית, והוא נחשב לאחד ממדדי הסטנדרט המקובלים ביותר למדידת הביצועים של השוק האמריקאי והכלכלה האמריקאית כולה.

מדד S&P 500 מתעדכן באופן יומי ומבוסס על ערכי המסחר של החברות המובילות ביותר בשוק האמריקאי, כגון Apple, Microsoft, Amazon, Facebook ו-Google. הוא משמש כמדד עיקרי לצרכי השוואת ביצועים בין חברות ובין מניות בשוק האמריקאי.

כיצד ניתן להשקיע במסלול זה :

אחת מדרכי ההשקעה הנפוצות כיום הינה באמצעות החסכונות הפנסיונים כגון קרן הפנסיה קרנות השתלמות ופוליסות ביטוח, לחלופין ניתן גם לרכוש קרן נאמנות מחקה המדד דרך הבנק.


מחקרים מראים כי לאורך זמן מדד פאסבי זה ,מנצח כל מנהל השקעות אקטיבי, כלומר התשואה במדד הסנופי לאורך השנים תניב תשואה גבוהה יותר מכל מסלול השקעות אחר, הנחה זו ע'ב ביצועי העבר.
בשנה האחרונה אם פתיחת האפשרויות לבחור במסלול השקעה זה בחסכונות הפנסיונים שלנו כדוגמת קרן הפנסיה ו קרן ההשתלמות , לקוחות רבים מצטרפים למסלול מחקה מדד הסנופי.

מהם חסרונות השקעה במסלול s&p500

1 .במסגרת השקעה במדד זה אנו מקבעים את ההשקעה לשוק האמריקאי בלבד, אין פיזור עולמי. מדד הסנופי מייצג רק חברות נסחרות אמריקאיות כלומר חברות מצוינות כמו טויוטה , סמסונג אדידס לא נמצאות במדד זה ולכן לא נוכל להשקיע בהם באפיק זה.
2. אין פיזור של מטבעות – כל ההשקעה הינה במט"ח דולרי , מה יקרה במצב של פיחות בדולר ?

3. אין פיזור רחב ע'ג מספר מניות רק 500 – במדדים יש מספר רב יותר של כ 1300מניות – יותר פיזור.

כיצד ניתן לגשר על פער זה ?

חברת מנורה מבטחים יצא במסלולי השקעה פאסיבים מחקה מדד עולמיים. כלומר נבנו מדדים נוספים עפ"י קריטריונים מוגדרים מראש ברמה עולמית. כלומר, יותר פיזור לתיק ולא הגבלה לשוק אחד, אלא גם שוק אמריקאי וגם שווקים נוספים.

ניתן לבחור מסלולים אלו בכל המוצרים : פנסיה / השתלמות /גמל להשקעה / TF

ככל ומבצעים הדמיה של תשואות העבר של מסלול הסנופי אל מול מחקה המדד ניתן לראות את הבדלי התשואות :

קרן השתלמות מסלול S@P500 השוואת תשואות

Loading..........

The Data is Not Available

לפרטים נוספים והצטרפות :

האם המידע היה מועיל עבורך ?

לחץ כאן לדירוג!

לבדיקת זכאות אונליין :
1. בדיקת תשואות 2. שיפור דמי ניהול ע"י מומחה פנסיוני
🏆

✅ איתור כלל התוכניות הקיימות 

✅ קבלת דו"ח מרכז  – ללא עלות 🆓

✅ בדיקת תשואות ושיפור דמי ניהול

✅ בדיקת כיסוים עדכניים ל 2024 

×